Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 274 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Samobójcze gole doktrynerów

niedziela, 29 czerwca 2008 17:37
     

   Nie jestem fanem SLD. Wprawdzie na czele formacji stoją dziś ludzie  młodzi, z tak zwanej generacji nie skażonej trądem socjal-komunizmu, to za ich plecami stoi, zwartym murem, twarda ekipa starych wyjadaczy politycznych, namaszczona i wychowana na ideologii PRL-u. Gołym ślepiem widać, że to oni rozgrywają rękami i pyskami młodych. Rejestruję  te działania z niechęcią i dużą ostrożnością. Nowy, młody przewodniczący lewicy G. Napieralski zainaugurował swą kadencję od rzucenia hasła walki z kościołem. Ponieważ jestem owczarkiem niemieckim o protestanckich przekonaniach zareagowałem czujnie. Bo z natury jestem przeciwnikiem mieszania się kościoła w sprawy państwa. Każdego kościoła. Mojego również.

   Doktryny kościelne mają to do siebie, że za wszelką cenę pragną dominacji swojej religii. Taka strategia wpisana jest w ich ideologię. Choć głoszone hasła na zewnątrz zdecydowanie temu zaprzeczają. Ale co innego słowa, a co innego czyny. Jedynie te ostatnie mają praktyczny wymiar. Do głębszego zastanowienia się nad zapowiedzianą wojną Napieralskiego zdopingowały mnie dwa dość świeże fakty. Oto w jarocińskiej szkole katechetka urządziła na zakończenie roku przedstawienie. Użyła w nich dzieci, by naśmiewały się z nieróbstwa burmistrza. Oraz jego opalenizny. Co rodzić miało w główkach dzieci i głowach oglądających show rodziców przeświadczenie, że ów burmistrz, to diabeł z piekła rodem. A diabeł dlatego, że nie mając w budżecie pieniędzy, zgodził się na zamianę szkoły publicznej w społeczną.

   Podejrzewam, że katechetka padła w panikę, że straci pracę, a jej kościelni mocodawcy, że religia zniknie z programu nowej szkoły. I to jest, moim psim zdaniem klasyczny przykład mieszania się kościoła w sprawy państwa.

   Drugi, to komentowany przeze mnie niedawno skandal z ingerowaniem w sprawy rodzinne ciężarnej czternastolatki. Ksiądz i wspierana przezeń organizacja pro life doprowadziły do złamania tajemnicy lekarskiej, zaszczucia czternastoletniego dziecka i odizolowania córki od matki i rodziny. Postępowanie na krawędzi terroryzmu. Zdaje się, że sprawa znalazła dobre rozwiązanie. Ale pani minister słusznie, czy niesłusznie, zasłużenie, czy niezasłużenie wyklęta będzie do końca życia. I takimi działaniami, zmierzający do hegemonii kościół strzela sobie samobójcze gole! A przecież głosi z ambony tolerancję i miłość bliźniego! Hau! Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Doda obwąchała Majdana

środa, 25 czerwca 2008 11:25
     

   Trzy lwy salonowe wystąpiły w mojej konkurencji: wąchaniu! Z tą różnicą, że nie owe lwy wąchały, tylko były obwąchiwane. W roli salonowców wystąpili bywalcy Wojciech Medyński, Rafał Maserak i Radek Majdan. Trzech panów oblano wodą Lamborghini i ukryte kamery śledziły, jak na wonną nowość reagują panie. Na lwa Majdana i przyklejony doń zapach natychmiast poleciała Doda. Ubrana we flagę amerykańską zainteresowana była obecnością kamer oraz bramkarzem Majdanem. Z nieskrywanym niepokojem wyśledziła, że w bezpośredniej bliskości Radka znalazła się atrakcyjna modelka. Ale tylko na krótką chwilę…

   Z trójki wystawionych do obwąchiwania najmniej pociągająco wypadł tancerz Maserak. Włożył na siebie idealnie skrojony garnitur, lecz był dziwnie skrępowany i zagubiony. Znacznie pewniej czuje się na tanecznym parkiecie i w zaciszu niewieścich komnat. Ale uczciwie trzeba przyznać, że jest chłopem urodziwym, choć w konfrontacji zapachowej przegrał i z Medyńskim i z Radkiem Dodowym.

   Nie znam ostatecznych wyników zawodów urządzonych przez firmę Lamborghini. Zresztą mało mnie to interesuje. Mam swój zapach. Przyciągający. Udowodniły to okoliczne damy: Gabi, Zuza, Kama, Saba (nie sienkiewiczowska), a nawet energiczna i ambitna malutka pinczerka Lili. Nie muszę stawać do żadnych salonowych konkursów. Ten ostatni zepsuł  stylista Jacyków, który wystraszył damy owłosionymi łydkami. Wyglądał odpychająco. Może to taki kat na baby?! O czym poinformowała mnie plotkara. Hau! Hau!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zapendowska zakochana w Gosiewskim

niedziela, 22 czerwca 2008 13:35
     

   Elżbieta Zapendowska to popularna osoba. Pełno jej w czasopismach. Ale sławę zdobyła głównie dzięki telewizji. Udział w cyklicznych programach na szkle kolorowego pudła jest gwarantem publicznej rozpoznawalności. Oczywiście w dobrym i złym odbiorze. Ja akurat Zapendowską lubię. Bo ma kobieta charakter. Niektóre jej oceny wprowadzają telewidza w stan najwyższej wściekłości. Na krawędzi siekierezady dokonanej na odbiorniku. Z drugiej strony budzą szacunek. Nie rozpieszcza nikogo. Nawet „uznane” nazwiska.

   Uwielbianej przez nastolatki Gosi Andrzejewicz wystawia złą ocenę. Ale chwali Edytę Górniak. Nataszę Urbańską ceni, choć dostrzega u piosenkarki symptomy frustracji. Uważam Zapendowską za profesjonalistkę. Zna się na muzyce. Lecz jak każdy z dwunożnych popełnia także błędy. Czy przyznaje się do nich? Niechętnie. I to także jest składowa jej  nietuzinkowego charakteru. Ma poczucie humoru. Na krawędzi abstrakcji.

   Uwielbia polityczny kabaret, oglądany przy pomocy TVN 24. Wyznała publicznie, że jest wręcz zakochana w pośle Gosiewskim. Po prostu nie może od niego oderwać wzroku! (To jej słowa.) A uwielbia Cymańskiego i Palikota. O Kurskim zaś mówi: to dopiero komediant! I jak tu nie lubić takiej kobiety! Zwięzłej w słowach. Odważnej w ocenie. O swoistym, niebanalnym poczuciu humoru. Klasa! Hau! Hau!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  5 465 198  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

O moim bloogu

BRONISŁAW owczarek niemiecki(ON)długowłosy, podpalany, obserwator i komentator wydarzeń podwórkowych, rzecznik praw Burków

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 5465198

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl