Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 273 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Sparring Radwańskiej z Najsztubem

środa, 30 lipca 2008 17:29
  

   Lubię czytać rozmowy Piotra Najsztuba. Są zazwyczaj odważne, rzeczowe, zadziorne. To nie jest sztampa. Najsztub jest dobrym dziennikarzem. Potrafi zmusić do głębszych wynurzeń i premiera, i prezydenta. I chwalę go za to. Ostatnio jednak zanotował wpadkę. Nie poradził sobie z Agnieszką Radwańską. Myślę, iż nie przygotował się do tej rozmowy zbyt solidnie. Albo zupełnie niepotrzebnie zlekceważył 19-letnią tenisistkę. Agnieszka okazała się być o wiele bardziej dorosła aniżeli ocenił to Najsztub. Udzielała mądrych i jednocześnie krótkich, acz wyczerpujących odpowiedzi. I to ona niechcący udowodniła, że rozmawiający z nią dziennikarz nie czuje sportu…

   Nie czynię p. Piotrowi zarzutu z tego powodu. Ma pełne prawo być z dala od tej dziedziny życia. Konstatuję to z żalem. Bo rozmowa byłaby ciekawsza. Uznał w jednym z pytań, że czułby się okaleczony, gdyby przez 14 lat (tak jak Agnieszka) swój wolny od nauki czas spędzał na korcie. Odpowiedź była krótsza od pytania. Nie zamieniła by się z nikim na owe 14 lat swojego żywota. A w sporcie profesjonalnym jest podstawowa zasada: coś za coś. Sport wymaga poświęcenia i tutaj nie ma nic na pstryk! Potknął się Najsztub także nieco dalej. Uznał tenisistki za normalne. Brawo! Ale szybciutko dodał, że prowadzą nienormalne życie. Isia: „To sport zawodowy! Ma swoją normalność. To jest taka praca, taki mamy zawód.” Krótko i treściwie wyjaśniła tenisistka.

   Nie omieszkał pominąć pieniędzy. I padła kwota półtora miliona dolarów na koncie Radwańskiej. Zgłaszają się już młodzieńcy po ten posag? – zapytał bezceremonialnie. Agnieszka: Nic o tym nie wiem, skupiam się na zawodniczej karierze. I dodała, że nie przepada za dziennikarzami. Bo są wszędzie. I przeszkadzają. To prawda, ale to także ich praca. Trzeba wyrozumiałości. Nawet dla tych, którzy bezczelnie, z kopytami, włażą w prywatne życie. Hau! Hau!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Manuela Gretkowska nie jest masochistką!

niedziela, 27 lipca 2008 16:03
  

   Manuela Gretkowska podzieliła się z połykaczami sensacji prasy kobiecej zaskakującą opinią. Wygłoszoną w zeszłym tygodniu. Aktualną. Oświadczyła mianowicie, że w Polsce zdecydowanie więcej jest masochistek, aniżeli feministek! Być może nie każdy wie, lub już nie pamięta, że M. Gretkowska miała feministkom otworzyć wrota do parlamentu. Jednakże partia kobiet z jej wizerunkiem na transparentach poniosła klęskę. Dotkliwą. Nie miały zadziorne feministki pieniędzy na kampanię. Ale miały ambicję, świeże pomysły i nadzieję. Ale jak to jest z tą nadzieją nawet niedouczony burek z sąsiedztwa wie…

   Manuela Gretkowska jest zbyt mądra. Nie pasuje do sejmu. Do tego sejmu w swej masie, bo znajdują się tam również wartościowe jednostki. Pani Manuela miała odwagę publicznie powiedzieć, że mężczyźni są słabsi od kobiet. To właśnie ta słabość każe chłopom kurczowo trzymać w swoich grabach władzę. I nie chcą podzielić się nią z kobietami. Uciekają od partnerskiej współpracy, wykorzystując do tego celu zapisy tendencyjnej ordynacji wyborczej.

   Nie jest to do końca prawdziwe. Widujemy przecież w parlamencie dość liczny zestaw pań. Kilka z nich na poziomie. Owszem. Ale do zliczenia wystarczą palce jednej ręki. Reszta to typowe blondynki. Wrzaskliwe. Kłótliwe. Niekiedy chamskie. Zazwyczaj głupawe. Gretkowska do nich nie pasuje. Ale szkoda, że nie zajęła ich miejsc wraz z kilkoma inteligentnymi i wykształconymi koleżankami. Pani Manuelo nie rezygnujcie! Za pierwszym razem się nie udało, ale za dwa lata znów jest szansa. Tylko, na miły Bóg, przestańcie się kłócić między sobą. To jeden z ważnych warunków przyszłego powodzenia. Czego serdecznie życzę! Hau! Hau!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Adwokaci niewinnego Ziobro!

czwartek, 24 lipca 2008 15:12
    

   Jestem do dyspozycji. W każdej chwili stanąć mogę przed dowolną komisją. Przed każdym prokuratorem. Przed każdym sędzią. Bo jestem nie winny! To co zrobiłem, było zgodne z literą prawa! W imię dobrze pojętych interesów Polski! Pan prezes miał obowiązek  zapoznać się z treścią akt, bo był wówczas w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem niewinny! To klasyczna polityczna nagonka. Dobrowolnie zrzeknę się immunitetu. Jestem do dyspozycji…

   Tak wielokrotnie, publicznie i buńczucznie oświadczał b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Piękne, mocne słowa. Gdy przyszło jednak do czynów, min. Ziobro przyprowadził na obrady komisji, która miała mu odebrać immunitet poselski, setkę swoich partyjnych towarzyszek i towarzyszy. To taka rozszerzona adwokatura. Już nie było mowy o dobrowolnym zrzeczeniu się przywileju. Była awantura urządzona przez Pisowców i zerwanie posiedzenia. Na następne poseł Ziobro już się nie stawił. Bo o posiedzeniu nic nie wiedział! Ale wiedzieli za to wszyscy członkowie klubu PiS i gremialnie przybyli na obrady.

   I znów podwórkowa awantura. W roli głównej wystąpiły blondynki. Kulturalne, delikatne z wyszukaną galanterią wrzeszczały do mikrofonów, zagłuszając politycznych przeciwników. Ale wicemarszałek poradził sobie z rozszalałym tłumem z PiS. I przegłosowano uchylenie immunitetu byłemu ministrowi od sprawiedliwości.

   Działo się to wszystko w obecności kamer telewizyjnych. Polak-szarak na własne zdumione oczy, po raz któryś zmuszony został do oceny poziomu kultury polskiej klasy politycznej. Na szczęście nie całej. Bo są w sejmie poważni, rozsądni, kulturalni i rzeczowi ludzie. Jednakże w tak beznadziejnej mniejszości, że będziemy jeszcze wiele razy oglądać żenujące spektakle w wykonaniu podwórkowych aktorów.

   A Ziobro?... Oczywiście, dobrowolnie zrzeknie się immunitetu! To już ani do cyrku, a tym bardziej do kabaretu się nie nadaje! Wyć się chce! Hau! Hauuuuuuuuuuuuuuuuuu!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  5 465 135  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

O moim bloogu

BRONISŁAW owczarek niemiecki(ON)długowłosy, podpalany, obserwator i komentator wydarzeń podwórkowych, rzecznik praw Burków

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 5465135

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl